Kraks Vejviser 1996 gaderegister L-Å vers 2
LINGS ALLÉ, PER HENRIK
1025
Faarup Lene 42 81 8524
Gulddal Bent Skak civ.ing. 387, 9847
Kristensen K Elgård cykelh. 44 65 15 58
Nielsen Per kok 44 68 38 37 Nielsen Susanne 44 66 10 36 Pedersen Sv. Hjort 44 97 92 10 Dalsgaard Pia 44 65 80 56 Hasselbalch Edith 44 65 73 93 Korsgaard Jan chauf.medhj. 44 68 42 98 Lindeparken. Andelsboligforeningen 44 970635 Nielsen Erik portner 44 68 27 67 Qvist Steffen bankass. 4465 79 74 Refsgaard Berit 44 65 79 74 Kristensen Lise T Hemmeligt nr. Madsen Karina 44 64 24 74 Vincentz Maria Hemmeligt nr. Jensen Bent spec.arb. 44 65 05 09 Jørgensen Hans Kn. tømrer 44 65 70 36 Lauritsen R S 44 65 29 67 Nielsen Preb. murer 44 65 43 81 Rohdemeier Birthe Thora 44 65 26 39 Hansen Joan ass. 44 97 54 70 Jørgensen Harley 44 66 52 18 Lybecker Thomas 44 97 47 67 Radmer Susanne 44 68 78 73 Bak Lars 44 66 19 92 Jensen Ina 44 65 63 04 Latkovic Andelina 44 68 82 04 Ottosen Lise Spliid 44 65 57 48 Tolderiund Diana Reuss 44 65 06 86 Wøjtanowioz Asta 44 65 43 92 Andersen Georg mek. 44 97 66 27 Bødiker Kenneth stud. 44 68 37 10 Jacobsen Henry Hemmeligt nr. Larsen Ketty & Ejner 44 65 44 78 Larsen Kn. smed Hemmeligt nr. Ungermann Bonnie & Svend-Aage 4497 81 13 Weber Henry arb.md. 44 97 04 65 Bajer A H kordegn 44 97 08 69 Mortensen Thork. 44 97 87 02 Preus Anne 44 97 1694 Seierøe Henrik halass. 44 97 61 44 Weng Lars 44 65 62 69 Hansen Hans Ole tapetserer 44 97 05 85 Hansen Ingemann plantageejer 44 65 73 01 Knudsen H Svejgaard banemest. 44 97 39 68 Nilsson Edel 44 65 00 90 Rasmussen Evald lagerarb. 44 97 28 83 Thunø Edith fru 44 66 12 ,8 Frandsen Gitte 44 66 41 18 Nielsen Steen Samsø 44 65 54 94 Nilsson Majbritt 44 68 41 71 Pedersen Sv. fabr.arb. 44 97 65 58 Hvidberg Flemming 44 65 63 05 Jørgensen Flemm. 4497 6014 Mathiesen Niels 44 65 95 77 Serve Erna 44 97 84 93 Simonsen Jensine kogerske 44 97 30 63 Christensen Marianne K44 66 91 30 Hansen Rich 44 65 37 59 Lauridsen Dean 44 66 45 70 Sjostrom M 44 65 64 05 Andersen Gunn. kommunalarb 44 97 8580 Hillmann Kurt 44 66 54 51 Hillmann Kurt pladesmed 44 65 17 38 Nielsen Bent giarmest. Hemmeligt nr Piuger G 44 97 48 01 Gottschalck Susanne 44 66 55 16 Holm Gen betonfmd. 44 97 19 82 Knudstrup Erik postmester 44 65 12 57 Nielsen Betty 44 97 87 80 Poulsen Hulda Riis fru 44 97 10 70 Rasmussen Gurli 44 65 57 12 Bæk Axel 44 97 09 61 Christensen Henry distr chef 44 97 57 93 Jensen Tove Dannemsnn fru 44 97 13 95 Jensen Ursula 44 97 28 93 Nilsson Bjarne installatør 44 97 70 61 Bergstedt Inge 44 97 23 02 Mortensen Edith sygehjlp. 44 97 79 60 Pedersen Jan varmemest. 44 97 1047 Schrøder Børge H pol.ass. 44 97 40 95 Elhauge Bjørn chauffør 44 65 52 99 Ellegaard Birgit 44 65 25 70 Høiberg Ib Børge elektriker 44 97 10 16 Petersen Kurt bryggeriarb 44 6618 40 • Sørensen Lilly fru 44 65 40 93 Andersen Torben 44 68 69 38 Jensen Svend Falkenberg materielforv. 44 97 7568 Jensen Winni 44 68 69 38 Kirketerp Terry varmemest. 44 97 11 73 Nielsen P R & Jørgensen 44 65 00 14 Pape Aks. kont.ch. 44970687 .rn r. . . Rask Jørgensen Karl-Erik afd.led. 446500 14 Rasmussen Lilly damefrisør 44 97 07 66 Andersen Erik hovmest 44 97 18 23 Hansen Poul håndværker 44 97 29 17 Hansen Sv. Aage o.montør 44 97 70 38 Hende I ass. 4497 ,937 Johansen Edel Gudrun 44 97 05 67 Lund Birte 44 97 27 83 Bruun S 44 97 19 67 Castella Edith 44 65 78 87 Hansen Hanne 44 68 30 18 Lindhardt Jesper 44 66 98 76 Olsen Jesper 44 97 40 71 Pedersen Dorrit K44 66 7 , 75 Alexandersen Peter 44 66 14 08 Ditlevsen Marianne 44 65 58 98 Nielsen Lisbeth 44 97 01 44 Nørregaard Lars 44 68 97 65
2 Risdahl Annette & Lars 45 82 44 56 4 Nykjær Nils 42 81 44 23 6 Holgersen Birthe 42 81 58 63 8 Gaarn Martin 45 82 22 29
49 (1117-E880-G344.4) (= Husumvej ,8)
Larsen Per tømrer 44 65 61 40
Pedersen Hans driftsbest. 44 97 00 58
(Erik Lejf Eivind Lindsnæs) H.T.S. Int. 3871 77 22 Nysom Flemming 38 79 77 74
56 Bloch Erl. styrmand 44 97 24 58
14
Clausen Sv. 44 97 99 20
Jensen Erik autolak. 44 97 8, 17 Knudsen Sonja Hemmeligt nr. Marquis Hanne & Laurent 44 66 29 42 Samuelsson Inger fru 44 97 21 04 Eriksen Fritz mek. 44 65 3, 10 Hågensen Erik spec.arb. 44 97 77 56 Jensen Lars Storgaard 44 66 92 06 Rasmussen Birfjit ass. 44 65 67 28 58 Christensen Inger Iris Sylvia fru 44 97 00 53
4 I2882-E84O-G298.3) (Ida Jensen)
LINDHOLMSVEJ
2700 Brønshøj Kort 137 C7-D7
Bajck Group ApS 38 89 1818
6A (11ab-E259.6-G259.6) Ida Jensen) 6B (11aa-E510-G272.3)
Kommune: København
16
(Marinus Holger Fribo Pedersen) Pedersen Hoig. chauffør 3 , 28 18 21
Sogn: 1-5C og 2-18 Brønshøj. 7-999 Vanløse.
-resten Husum Valgkr.: Brønshøj Politikr.: København
12 (11ae-E630-G319.2) (Karen Sørensen)
18
ThejlEass 44 97 19 76
60 Frederiksen Otto Søren 44 97 15 62 Hansen Carl materielforv. 44 97 47 69
Politist.: 3
Sørensen Poul A arb.stud tekn. 31 60 07 96
Kvarter: 1-3 og 2-4 Brønshøj, -resten Husum
14 (11af-E630-G319.2)
Knudsen Ax. 44 97 19 23
(Leif Monefeldt Eriksen)
Socialcenter: 10
Kristensen Henn. mur.mest. 44 97 04 99 Nielsen Hans tømr.mest. 44 97 25 05
Eriksen Leif Monefeldt grafiker 31 28 95 62
20
3 (2857-E750-G344.4)
62 Andersen Birthe fru 44 97 10 97
16 (11ag-E710-G319.2)
(Jørn Hansen)
(Ole Katz og Kirsten Brink Katz) Gianelli Nicolai 31 60 78 24
Bech H 44650598
Hansen Jørn sygehjlp. 3, 28 02 80
Christensen Edel & Poul 44 97 44 14
5A-5C (81-E2.000-G309.1)
Katz Kirsten Brink fysioterap. 31 60 78 24
22
GrothAtlfn.44971401 Nielsen K44 97 29 97
(= Havdrupvej 87)
Katz Ole 3, 607824
(A/B Lindholmsvej 5 A-C)
18 llla h m fl -E2 000-G724.3)
Slagslunde Bent H major 44 65 14 64
(Den Lille Skole i København) Den Lille Skole i København 31 60 16 16
5A Olesen Poul 31 60 32 28 Thomsen Kim Roger stud.polyt. 31 60 55 85 Toft Sigfr. malersv. 31 60 10 51
22 (1139-E710-G298.5)
LINDEVÆNGET 2970 Hørsholm
(Tom Gelskov)
Westerkam Mikkel 3, 6021 50
24
5B Elley Jens-Christian konstabel 31 60 21 36
Gelskov Tom programmør 38 79 ,0 56 Vebæk Bolette bibliotekar 33 79 ,0 56
Kort 87 Dl
Elley Søren 31 80 18 52 Jensen Johanne 3 , 60 38 97
26 (1160-E720-G307.5)
Kommune: Hørsholm
(Niels Jørgen Andresen)
Lorentzen Kaj montør Hemmeligt nr.
Sogn: Hørsholm
Parking G 31 602911 Toft Gitte 31 6021 36
Andresen Niels Jørg. portør 38 71 09 67
Valgkr.: Fredensborg Politikr.: Helsingør
28 (1161-E830-G301.4)
(Bennet Jørgensen og Jytte Marianne Scheel)
5C Andersen Kim stud. 31 6015 17 Jørgensen Jens Noesgaard lic.agro.
26
3 Petersen Harry 42 86 53 17 5 Petersen Ralf Hemmeligt nr. 7 Kagel E B anl gartn. 42 86 08 23 9 Christensen Niels 42 86 51 78 11 Schmidt Else 42 86 01 41 13 Nielsen Ema fru 42 86 88 29 2 Nørbach Morten 45 76 82 79 4 Pedersen Sigr. 42 86 14 45 10 Nielsen Hans Colding 45 76 74 40 12 Jørgensen Ulla fru Hemmeligt nr. 14 Kållberg Lars Jesper 45 76 62 85 6 Brix Leo 42 86 1535
31 28 4212
Jørgensen Bennet 38 71 7 , 29
Scheel Jytte M pædagog 38 71 71 29
Kofoed Rasmussen S 3160 32 08 Pedersen Charlotte 3128 74 46 Petersen Tina stud. 31 60 15 17 Rasmussen Martin 31 28 74 46
32 I1173-E730-G311.2)
(Edith Irene Marie J Pallesen)
Pallesen E 38 71 7, 06
28
Velter Katrine 31 28 30 72
34 f1174-E960-G306.9)
(Lis Jensen)
7 (11bd-E810-G339,5)
(Morten Schantz Christensen)
Jensen Lis 38 71 7043 M T. El 38 74 03 06
Christensen Morten Schantz 31 60 48 66
36 ,1175-E790-G307.3) (Einer Moesgaard)
Schantz Data 38 81 48 66
9 (11ad-E750-G319.2)
30
(Preben Herdin Nørgaard Hansen og Susanne Lillian Solberg)
Moesgaard Lilli & Ejner 38 71 48 01
38 (1176-E920-G306.7)
(Frede Algot C Forsberg)
LINDGREENS ALLÉ 2300 København S
11 (11bc-E740-G319.2)
(Henning Steffan Jensen og Marianne
32
Forsberg Frede ejd h. 38 74 60 38
Kolbjørn Larsen)
40 (1177-E75O-G3O7.1)
Kort 149 A6-B6
(Marian Bech Pedersen og Claus Albæk
Jensen Henn. Steffan cand.jur. 3180 02 6,
(PM Lindgreen, sognefoged, f. 1857 d. 1917,
13 (2984-E670-G257.7)
Pedersen)
grundejer)
(Peter Georg Ørstrøm Petersen) Andersen Helle Stig 3,60 57 56 E.F.C. Service Hemmeligt nr.
Pedersen Marian Beck kont.fuldm. 38791474
34
Kommune: København Sogn: Allehelgens Valgkr.:Amagerbro Politikr.: København
15 (2982-E910-G287.4)
(Villy Laurits Glenholm)
LINDORFFS ALLÉ
Glenholm W købmd. 31 28 67 15
2900 Hellerup Kort 128 D4
Politist.: 4
17 11136-E940-G325.9)
36
Kvarter: Sundbyøster
(Jørgen Johannes Andersen)
(Formand for Gentofte kommunes første sogneforstanderskab 1841, ejer af Taffelbay)
Socialcenter: 4
Andersen Jørg. skoleinsp. 38 71 98 58 Andersen Kamma L o lærer 38 71 98 58
5 (3879-E720-G431.6)
19 (1137-E78O-G278.1)
Kommune: Gentofte Sogn: Hellerup Valgkr.: Hellerup Politikr.: Gentofte
(Turid Maibom Nielsen)
(Jørgen Ludvig Jensen)
38
Lauritz Hannibal A/S 31 574028
Jensen Jørg. musiker 38 74 85 88
7 (3931-E730-G522.5)
23 (1133-E920-G383.1) (Jeanette Waldorf) Lund Ulla 38 79 39 09
Saugsted Truckservice og Import ApS)
9 4056-E9.900-G 1.237.9)
(Kibo Holding A/S Under Konkurs)
5 Tranegårdsskolen 39 62 06 43
40
Valdorff Tom snedk.mest. 38 71 1028
Tranegårdsskolen lægeværelset 39 62 99 63 Tranegårdsskolen lærervær. 39 40 49 73
Esprit de Corp. A/S Hovedkontor 31 54 62 00
25A (3603-E690-G279.8)
4 (30h-E360-G213.8)
(Leo Lindeneg og Else Lis Lindeneg)
4 Øregårds Legestue 39 62 4187
(Henrik Vibe-Hastrup)
Lindeneg Else Lis 38 71 11 23
Vibe-Hastrup H 31 57 52 28
25B (1132-E700-G275.5) Poul Benny Møller)
6 (30I-E550-G214.8) (Dansk Stuk ApS)
LINDUMVEJ 2770 Kastrup Kort 168 H3
42
27
1131-E810-G313) (Johnny Michael Melby)
Dansk Stuk ApS 31 54 70 30 Thostrup Per 3, 54 7030
Christensen Britta Østergaard 38 74 20 52 Melby Johnny Mich. 38 74 20 52
8 (30k-E450-G225.7)
Kommune: Tårnby Sogn: Skelgård Valgkr: Amager Politikr.:Tårnby
(Leif Flemming Larsen) 30i-E9.8,0-G3.860.8)
29 (1130-E1.180-G313)
12
(Bolig l/S Lindholmsvej 29) Benkjær Lars 38 71 9344
44
(Gyldendalske Boghandel Nordisk Forlag
A/S)
Bredahl Lotte 38 71 7657 Brønnum-Carlsen Christine 38 74 84 36
Gyldendals Forlagseksped. 31 54 71 75 Vindrose. Forlaget ApS 31 54 7, 75
1 Sørensen Poul Erik tømrer 3, 51 59 38
3 Rudbech Edel fru 32 52 43 32
Graversen Susanne 38 71 93 44 Jørgensen Bent 38 71 93 44 Klavsen Flemming 38 71 76 57
14 (4073-E640-G166.2)
5 Hinrichsen Brian Kkont.ass. Hemmeligt nr.
(Carl Jensen)
9 Jacobsen Ove montør 32 52 45 35
46
Carls Autoelektro 31 54 41 52
11 Jørgensen Claus systemprogr. 32 52 51 62 4 Berentzen Lisbet Rambeck 31 518214
16-18 (3515-E1.350-G693.4)
Lunde Morten 38 74 84 36
31 (1129-E890-G313)
(Wanø21 A/S)
(Stig Hubert Andersen og Helle Ingrid
Hagemann Torben 31 51 82 14
20 3642-E3.060-G2.517.4) (Jens Peder Damgaard)
8 Hansen Niels Winther 32 52 84 83
Madsen®)
Olsen Bodil 32 52 84 83
48
Amager Motorcykel Club af 1971 3, 57 20 20
Madsen H 38 74 67 18
10 Hvass Henr. Grave salgschef 31 5164 19
Amager Touring Club 31 57 ,7 67 Damgaards Væverier 32 95 30 0, Dansk Jern & Metalskivefabrrik ApS
33 (1128-E84O-G335.6)
14 Andreasen Erling 32 52 81 20
(Wing Tai Leung)
16 FeldmanAskrædd.mest.3250862,
35 (1126-E940-G437.4)
(Ejner Kristian Andersen) Andersen Ejn. automek. 38 71 95 76 Kolby Tina 38 74 86 16
31 57 7000 Engberg Jonas 31 54 22 29 Hoffmann Eles 32 96 ,0 90
LINGS ALLÉ, PER HENRIK
Wibadan Offsettryk l/S 31 57 07 56
39 (1125-E84O-G3O4.8)
Se Per Henrik Lings Allé
20Z I4153-E302.6-G302.6) (Jens Peder Damgaard)
(Etla Elisabeth J Knudsen) Knudsen Gunn. dir. 38 71 76 21
50
41 (1124-E460-G334.5)
(Michael Godt Rasmussen) Rasmussen Michael Godt møb.snedk. 38 71 07 56 (Leif Birger Nørgaard og Jacubina T Nørgaard) Nørgård Leif møb.snedk. 38 7186 91 . (Mogens Lauridsen og Annelise Lauridsen) Lauridsen Mog. elektriker 38 71 48 98
LINDHOLMGÅRDSVEJ 3460 Birkerød Kort 86 A7
43 (1123-E1040-G341.6)
52
Kommune: Allerød Sogn: Blovstrød Valgkr.: Hillerød Politikr.: Hillerød
Fabech V tegner 44 97 33 72 Jensen Dennis 44 65 49 79 Larsen Alb. 44 65 65 42 Thordal Otto Eværkfører 44 97 07 14 Haaning Carl kons. 44 97 57 68 Jensen Dagny sygepl. 44 97 50 14
45 (1118-E770-G249.9)
5 Simonsen B 42 81 07 93 7 Egidiussen Torben 42 81 85 24
47 (3512-E800-G250.7)
54
(Bente Elisabeth Kamp Gulddal)
Veje med * foren navnet ligger uden for Husregisterområdet, som er vist på side 12
Made with FlippingBook - Online catalogs